Jak urządzić małą łazienkę? 3 sprawdzone rozwiązania

Każdy z nas pragnie żyć w maksymalnym komforcie i cieszyć się rozwiązaniami, które ułatwiają życie. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kwestii dla każdego z nas powinno być odpowiednie zaaranżowanie łazienki – tak, aby była ona funkcjonalna i wygodna. Tylko co w sytuacji, gdy do Twojej dyspozycji jest bardzo niewielka powierzchnia? Nic straconego! Sprawdź, jak urządzić małą łazienkę – wystarczą 3 sprawdzone rozwiązania.

Jak urządzić małą łazienkę? Stosuj jasne kolory i dużo światła

Chcąc dowiedzieć się, jak urządzić małą łazienkę, powinieneś w pierwszej kolejności dowiedzieć się, które z kolorów będą do niej pasowały. Na wstępie musimy odradzić Ci korzystanie z żywych, ciemnych oraz pstrokatych kolorów – powinny one stanowić jedynie drobne dodatki, ponieważ w większych ilościach mogą zdominować i optycznie zmniejszyć przestrzeń.

Dlatego najlepszą alternatywą dla Ciebie będą jasne kolory – biel, beże, odcienie szarości czy jasny błękit. Stosowane zarówno na ścianie i suficie, jak też meblach czy armaturze łazienkowej, z całą pewnością dadzą Ci należyty komfort i sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało na optycznie większe.

Podobny efekt da dużo światła – zwłaszcza naturalnego, dlatego jeżeli w Twojej łazience znajduje się okno, nie montuj na nim rolet. A jeżeli takiego okna nie posiadasz, zainstaluj mocne oświetlenie górne, a także lampki punktowe – nad lustrem, wanną czy prysznicem, które nie tylko wpłyną na optykę wnętrza, ale również sprawią, że będzie ono niezwykle klimatyczne.

Meble do łazienki dopasowane na wymiar

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę, powinieneś zwrócić uwagę na wymiary, jakie posiadają meble do łazienki, a także armatura łazienkowa. Postaw wyłącznie na takie rozwiązania, które nie będą zajmowały zbyt dużej przestrzeni – np. zastąp wannę prysznicem albo postaw jednoosobowy zlewozmywak.

Wykorzystaj również miejsce na ścianach, montując tam np. szafki albo półki na akcesoria – dzięki nim zaoszczędzisz sporo przestrzeni na podłodze.

Lustra i płytki wielkoformatowe

Światło, kolory, meble do łazienki czy armatura to nie wszystko, o co warto zadbać, zastanawiając się, jak urządzić małą łazienkę. Bardzo istotne znaczenie ma również to, czym wyłożysz ściany oraz podłogi. My polecamy szczególnie niezwykle popularne obecnie płytki wielkoformatowe, które są z jednej strony niezwykle piękne i dadzą Ci spektakularny efekt, a z drugiej optycznie powiększają powierzchnię łazienki. Możesz postawić na bardzo wiele wariantów kolorystycznych i wzorów, dzięki czemu z całą pewnością znajdziesz wśród tego rodzaju kafelek coś odpowiedniego dla siebie.

Przestrzeń optycznie powiększają również lustra, dlatego nie bój się stawiać na te większe albo nawet na kilka sztuk w jednym pomieszczeniu. W ten sposób zyskasz również komfort i sprawisz, że Twoja łazienka będzie o wiele bardziej funkcjonalna oraz elegancka.

Polecamy połączenie wszystkim wymienionych wyżej metod – dzięki temu z całą pewnością Twoja mała łazienka sporo zyska!