Wnętrza po japońsku

Japońskie wnętrza cieszą się obecnie ogromną popularnością w krajach zachodnich. W Polsce również znajdują się osoby tak zafascynowane Krajem Kwitnącej Wiśni, że chciałby mieszkać w otoczeniu przedmiotów przywołujących na myśl ten region świata.

W aranżacji takich wnętrz warto skorzystać z pomocy profesjonalisty – oferta architekta wnętrz z Krakowa. Inspiracją do zaaranżowania całego wnętrza w tym stylu mogą być przykłady aranżacji, które prezentujemy poniżej.

Kuchnia

Kuchnia w stylu japońskim została zaaranżowana w jasnych barwach. Dominuje tutaj drewno, na podłodze ułożono płytki imitujące drewno, ściany pomiędzy szafkami stojącymi, a wiszącymi zostały wyłożone glinianymi płytkami. Natomiast sufit jest biały w widocznymi, drewnianymi belkami. Szafki kuchenne wykonane są z jasnego drewna. Znajdują się tutaj wszystkie niezbędne sprzęty AGD w kolorze czarnym. Blat kuchenny został wykonany z szarego granitu, taki blat ma także stół, wokół którego stoją obite ciemną skórą krzesła. Architekt wnętrz chcąc podkreślić japoński styl na stole postawił wazon z bambusem.

 

Sypialnia

Sypialnia inspirowana Krajem Wschodzącego Słońca to pomieszczenie z białymi ścianami i takimi samymi płytkami podłogowymi. Na podłodze ułożono jasnoszary dywan. Centralnym punktem aranżacji jest obszerne łóżko z ciemnego drewna. Gdzie rama tworzy swoisty podest na którym ułożono materac, podest ma kształt litery „T”, gdzie ramiona górnej części pełnią rolę stolików nocnych. Za łóżkiem przyklejono fototapetę imitującą okno z żaluzjami przez, które widać koronę drzewa wiśni w pełnym rozkwicie.

Salon

Salon to połączenie beżu i ciemnego drewna. Pod oknem i rozsuwanymi drzwiami na taras zbudowano podest z ciemnego drewna. Na nim położony jest niska ława oraz dwie, dwuosobowe pufy w kremowym kolorze. Przed podestem znajduje się drugi stolik oraz kremowa sofa naprzeciwko, której wisi wąska lecz długa szafka z ciemnego drewna, gdzie okazale prezentuje się kompozycja z ikebany, nad nią zaś znajduje się telewizor. Na ścianie umieszczono półki z ciemnego drewna.

 

Łazienka

Do łazienki w stylu japońskim wchodzi się na podest, cały wykonany z drewna o ciepłej barwie. W podest wpuszczona jest biała wanna. Rolę wieszaków na ręczniki pełnią dwie drabiny z ciemnego drewna, stworzone ze związanych ze sobą gałęzi. Toaleta w kolorze białym znajduje się za niewysoką ścianką działową także wyłożoną drewnem. Przed blatem z kamienia architekt wnętrz postawił dwa stołki oplecione sznurkiem. Sznurkowy jest także kosz na pranie w prawym rogu łazienki.