Zastosowanie inteligentnego szkła w biurach

biurowce

Bardzo często w biurach oraz lokalach wynajmowanych pod działalność biur stosowane są jak najbardziej nowoczesne i inteligentne rozwiązania. Dzięki temu można zapewnić sobie i swoim pracownikom maksimum komfortu i jak najwyższą efektywność pracy. To jednak nie wszystko- coraz więcej przedsiębiorców zwraca uwagę na wystrój wynajmowanej przestrzeni tym samym rozumiejąc, że jest on pewną wizytówką firmy, która dany lokal wynajmuje. Nowoczesne, pięknie urządzone biuro z dodatkowymi, praktycznymi i funkcjonalnymi gadżetami to marzenie chyba każdego z przedsiębiorców.

Tam, gdzie występuje dużo przeszkleń

Szkło jest materiałem, który często pojawia się w nowoczesnym budownictwie biurowym. Za pewne ze względu na to, że idealnie wpisuje się w minimalistyczną stylistykę, ma prostą formę, ale jednocześnie dodaje lekkości każdemu wnętrzu i budynkowi. Jego ogromną zaletą jest fakt, że przepuszcza promienie słoneczne, dodaje przestronności i doskonale doświetla pomieszczenia. Ma jednak ten jeden minus, że w przypadku dużej ilości szkła raczej nie możemy mówić o żadnej intymności, a czasem taka jest pożądana. Dlatego też stworzono tak zwane inteligentne szkło. Może ono zostać wykonane na zamówienie, wówczas zamawiając przeszklenia, już na etapie ich produkcji zostaje do nich dodana specjalna folia o niesamowitych właściwościach. W ten sposób powstaje smart glass– szyba, która podłączona do źródła zasilania jest całkowicie transparentna, a w momencie, kiedy się ją dezaktywuje- nabiera mlecznego, kryjącego wybarwienia, które jest w stanie wydzielić nam pewną przestrzeń i zapewnić odpowiednią prywatność.

Warto wiedzieć także o tym, że taką folię można też zainstalować także na szybach, które już są umieszczone we wnętrzu, bez konieczności ich demontażu. Wystarczy zdecydować się na folię adhezyjną, czyli taką, która zostaje wzbogacona o specjalną warstwę, która zapewnia przyciąganie pomiędzy cząsteczkami folii oraz powierzchni, na której będzie miała ona zostać zainstalowana. Dzięki temu montaż folii odbywa się bez udziału kleju i jest szalenie prosty.

W biurowcach bardzo często w specjalny sposób wydziela się otoczenie sali konferencyjnej, gdzie okazjonalnie podejmuje się ważnych gości oraz partnerów biznesowych. Jest to rozwiązanie coraz częściej praktykowane. Dodatkowo, folia stanowi gadżet, który naprawdę robi wrażenie i który pozytywnie wpływa na kształtowanie wizerunku firmy. Na pewno zrobi ona wrażenie na każdym, kto odwiedzi nasze biuro.