Dom szkieletowy – jakie są etapy budowy domu drewnianego? Które są kluczowe?

dom drewniany

Wiele osób w Polsce, szczególnie w ostatnich latach rozważa budowę własnego domu drewnianego.

Na taką tendencję wpływa bardzo wiele czynników, wśród których można wymienić między innymi rosnące ceny mieszkań w większych miastach, wzrost cen wszelkiego rodzaju artykułów przy stałym poziomie płac oraz ogólne zmęczenie ludzi i poszukiwanie przez nich ciszy, spokoju i bliskości natury. Dom szkieletowy jest dużo mniejszą inwestycją niż budowa tradycyjnego domu murowanego lub betonowego, zachowując przy tym najwyższy poziom solidności i jakości. Jest więc prawdą to, co można znaleźć w internecie na temat domów szkieletowych z drewna. Wiele osób jednak, pomimo korzyści, jakie przyniesie im dom szkieletowy, chcą przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej sprawdzić najpierw, jakie są etapy budowy domu drewnianego. Jak zatem wygląda taka budowa? Jakie jej etapy są najważniejsze? Na co warto zwrócić szczególną uwagę, zastanawiając się, jakie są etapy budowy domu drewnianego?

Dom szkieletowy – jakie są etapy budowy domu drewnianego?

Budowa domu szkieletowego zdecydowanie różni się od budowy klasycznego budynku z cegły czy betonu. Szkielet konstrukcji wykonywany jest z drewna, które jest wcześniej odpowiednio przygotowywane i obrabiane. Jest to również specjalny gatunek, posiadający niezbędne oznaczenia i certyfikaty, dzięki czemu dom szkieletowy może być z niego spokojnie stawiany. Zatem jakie są etapy budowy domu drewnianego? Rozpoczyna się ona przywiezieniem na plac budowy drewna, a następnie wykonuje się z niego szkielet. Jest to zdecydowanie najważniejsza część, ponieważ od jakości i solidności jego wykonania zależy to, czy dom szkieletowy będzie bezpieczny, wytrzymały i trwały. Następnie wykonywane są ściany działowe i wszystkie niezbędne elementy wewnętrzne. Kolejnym etapem jest zamykanie budynku, czyli wykonywanie elementów zewnętrznych i jest to równie kluczowy moment. Dom szkieletowy musi być bowiem szczelny, co nie zawsze jest łatwym zadaniem, więc warto zlecić je doświadczonej i profesjonalnej firmie.

Odpowiadamy, jakie są etapy budowy domu drewnianego

Ważne jest również to, aby wiedzieć, że dom szkieletowy może być wykończony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz na dwa sposoby. W pierwszym rozwiązaniu wykorzystuje się drewno do wykonania ścian wewnętrznych oraz elewacji, dzięki czemu powstaje nam klasyczny dom drewniany, inaczej kanadyjski. Natomiast w drugim można użyć betonu oraz tynku, dzięki czemu taki dom szkieletowy będzie wyglądał jak typowy dom murowany. Jest to więc bardzo uniwersalne rozwiązanie, które daje inwestorowi nie tylko sposób na zaoszczędzenie sporych sum pieniędzy, ale także na maksymalną personalizację projektu, dzięki czemu dom szkieletowy będzie spełniał wszystkie jego potrzeby i wymagania. Dzięki wyżej przedstawionym cechom i zależnościom, obecnie nie ma na rynku tak korzystnego rozwiązania, jak drewniany dom szkieletowy. Wiedząc już, jakie są etapy budowy domu drewnianego, można śmiało podjąć najlepszą dla nas decyzję. Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów znajdziesz je na stronie: https://drewdom.com/etapy-budowy/