Tworzywo sztuczne i drewno we wnętrzarstwie

Aranżacja wnętrz oznacza wykorzystywanie różnego rodzaju materiały. Mogą się one stać motywem przewodnim dla całego pomieszczenia. Z materiałów o ciekawej fakturze można uczynić punkty centralne aranżacji. Praca w różnych materiałach to dla aranżera wyzwanie, ale jednocześnie pole do tworzenia inspirujących i zachwycających projektów wnętrz.

 

Drewno – to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów we wnętrzarstwie. Z drewna wykonane są podłogi, które mogą przybierać postać drewnianych desek lub paneli. Drewno może także stać się okładziną ścian. Niekiedy belki na suficie stają się także ważnym elementem aranżacji.  Z niego wykonywane są także tarasy. Jest to także materiał, z którego wykonywane są komody, szafki nocne drewniane, łóżka, stoły, krzesła, szafy i wszelkiego rodzaju meble. Drewno to ciepły, naturalny materiał, w którego otoczeniu ludzie czują się dobrze. Wprowadza ono przyjemną atmosferę w mieszkaniu. Jest to także wdzięczny materiał do pracy z nim. Stoły, komody, półki, szafki nocne drewniane można bez trudu pomalować na inny kolor i wykorzystując dawne meble stworzyć zupełnie nową aranżację. W drewnie można także rzeźbić tworząc ornamenty na meblach, można je też profilować. Jest to zatem bardzo wdzięczny, trwały i wytrzymały materiał. Meble drewniane mogą przybierać bardzo różnorodne formy, przez co pasują do wielu stylów wnętrzarskich, o czym można przekonać się na https://polanomeble.pl/28-szafki-nocne.

 

Tworzywo sztuczne – do wnętrzarstwa zostało wprowadzone na dobre w latach 60 ubiegłego stulecia. Wówczas wykonywano z niego meble. Miały one wówczas niecodzienne, nieco futurystyczne kształty i charakteryzowały się żywą kolorystyką. Współcześnie plastikowe meble można spotkać we wnętrzach w stylu retro oraz pop art. Z plastiku powstają także meble ogrodowe i tarasowe. Tworzywo sztuczne to także abażury lamp, które mogą przybierać najrozmaitsze kształty i kolory. Z mieszaniny PCV i mączki drzewnej powstają deski kompozytowe na tarasy. Pod postacią winylu wykorzystywane są także do pokrywania zewnętrznej warstwy tapet, przez co są one o wiele trwalsze i odporne na ścieranie. Wiele przedmiotów codziennego użytku i sprzętów AGD ma także obudowy wykonane z tworzywa sztucznego. Zaletą tworzywa sztucznego jest łatwość jego formowania, przez co może ono przybierać najbardziej fantazyjne kształty. Nie ma także ograniczeń co do kolorystyki przedmiotów wykonanych z tego materiału. Kolor dodawany jest na etapie produkcji, a więc nie ściera się.