Czym kierować się przy wyborze grzejników tarasowych, parasoli grzewczych, promienników

Grzejniki tarasowe, parasole grzewcze, promienniki to urządzenia grzewcze do umieszczenia na zewnątrz (na tarasie, w ogrodzie), które zapewniają komfort spędzania czasu na świeżym powietrzu nawet gdy temperatura otoczenia spada poniżej optymalnej: wiosną, jesienią, a nawet zimą.

 

Na co zwracać uwagę wybierając grzejniki tarasowe, parasole grzewcze, promienniki

 

Istnieje wiele cech na które warto zwracać uwagę przy wyborze urządzenia. Najważniejsze są niewątpliwie parametry techniczne, takie jak: moc grzewcza (5 – 11kW), rodzaj gazu, którym można zasilać urządzenie (może to być propan, butan), zużycie gazu (przykładowo, około 800 – 880 g/h) czy to jakie zabezpieczenia zostały użyte (przeciwprzechyłowe, przeciwwypływowe).

 

Jeżeli nie chcemy mieć zainstalowanego grzejnika tarasowego na stałe, dobrze jest sprawdzić jak wygląda jego instalacja i ile zajmuje. Proste i szybkie w instalacji grzejniki tarasowe, parasole grzewcze, promienniki można uruchomić nawet w kilka minut. A gdy chcemy nasz parasol gazowy przewozić warto też sprawdzić ile waży (może to być od kilkunastu do nawet 30kg).

 

Przed zakupem dobrze jest też sprawdzić z jakiego materiału został wykonany dany grzejnik tarasowy, parasol grzewczy, promiennik. Im lepszy i trwalszy materiał, tym dłużej dane urządzenie może nam posłużyć. Urządzenia mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium, polerowanej stali szlachetnej.

 

Mniej istotną techniczne, ale jednak ważną cechą na którą warto zwrócić uwagę jest wygląd urządzenia. Tutaj opcje są różne i dobrze jest określić wstępnie gdzie dany grzejnik tarasowy ma stać, co będzie się znajdowało w jego otoczeniu, ile miejsca możemy przeznaczyć na niego (wysokość, szerokość, głębokość). Po ustaleniu sobie tego jak chcemy, aby wyglądało nasze urządzenie łatwiej będzie nam dokonać wyboru odpowiedniego.

 

Przy wyborze urządzenia warto też sprawdzić ile wynosi długość gwarancji u danego producenta oraz na ile łatwo będzie dokonać jego serwisowania gdy zajdzie konieczność.

 

Na koniec, po ustaleniu interesujących nas parametrów warto sprawdzić ceny urządzeń spełniających nasze oczekiwania.