Obróbka płyt stolarskich

Jedną z podstawowych zalet płyt stolarskich jest ich stosunkowo niska waga. Ciężar właściwy materiałów, które są używane do ich rdzenia i poszczególnych warstw zewnętrznych drewna, może się wahać w przedziale 350-450 kg/m³.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich małych i średnich zakładów produkcyjnych, zajmujących się branżą stolarską, szczególnie jeśli chodzi o łatwość obróbki oraz montaż okuć. Posiadają one znacznie lepsze właściwości trzymania gwoździ lub wkrętów w porównaniu do płyty wiórowej, a w stosunku do płyt komórkowych zarówno obróbka płyt, jak i również samo mocowanie okuć nie są aż tak bardzo skomplikowane. Co ważne technologia obróbki płyt stolarskich, które są uważane za bardzo lekkie, nie odbiega w żadnym stopniu od pracy, jaką wykonuje się w przypadku standardowych materiałów.
Proces związany z produkcją i obróbką tego rodzaju płyt odbywa się pod wysokim ciśnieniem w prasach wielkoformatowych, panuje tam również bardzo wysoka temperatura. Rdzeń płyt stolarskich stanowią sklejone ze sobą drewniane małe listwy, do których produkcji wykorzystuje się drewno topoli, fumy lub ceiby. Najczęściej posiadają one szerokość 30-40 cm, a ich grubość uzależniona jest od grubości płyty stolarskiej. Oferta firmy obejmuje również płyty o wykończeniu nieco bardziej prestiżowym, które są np. oklejone za pomocą naturalnej okleiny, występującej w wielu krajowych, jak i również egzotycznych fornirach.
Cięcie płyt meblowych
Firma zajmuje się również wykonywaniem precyzyjnych cięć płyt meblowych oraz blatów, a także każdego innego materiału używanego w stolarstwie. Formatuje także płyty HDF, MDF, OSB, a także płyty wiórowe, sklejki i pilśnie. Nasza usługa wykorzystywana jest również do produkcji mebli na wymiar, przeznaczonych do każdego rodzaju pomieszczeń np. łazienki, kuchni, garderoby, sypialni, salonu, w tym również do biur, sklepów i innych wnętrz użyteczności publicznej. Do wszystkich prac związanych z obróbką płyt wykorzystywany jest nowoczesny park maszynowy.

https://pagedsklady.pl/