Szukamy mieszkania do wynajęcia- na co warto zwrócić uwagę?

Posted On By admin

Rynek nieruchomości bardzo często zmienia się dość dynamicznie. Dlatego też szukając mieszkania na wynajem na pewno warto dać sobie odrobinę więcej czasu na to, aby go poobserwować i porównać pojawiające się oferty. Zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem jest szukanie lokalu w pospiechu- wówczas trzeba liczyć się z tym, że lokal, na który się zdecydujemy może nie być w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Bezpiecznym marginesem czasu jest okres około 3 miesięcy, które poświęcimy na poszukiwania.

W jaki sposób rozpocząć poszukiwania?

Zapada decyzja: szukam mieszkania. Kraków to miasto, w którym już na starcie naszych poszukiwań znajdziemy wiele ofert lokali w różnej lokalizacji, w różnym standardzie i w ramach bardzo zróżnicowanych inwestycji. Za pewne ze względu na to, na początku poszukiwań można poczuć się zagubionym- dlatego najlepiej rozpocząć od przygotowania planu, w którym uwzględnimy takie kwestie jak posiadany budżet, wymagania, co do lokalizacji oraz tego, w jakim budynku chcielibyśmy zamieszkać- czy ma to być mieszkanie w wysokim bloku, w kamienicy czy w kameralnej inwestycji z mieszkaniami ulokowanymi zaledwie na kilku piętrach.

Przygotowanie takiej listy już na starcie pozwoli szybko filtrować oferty. Możemy je właściwie z miejsca przeglądać w sieci, np. na popularnych portalach z ogłoszeniami lokalnymi. Alternatywą jest skorzystanie z usług biura nieruchomości- tutaj jednak dodatkowo trzeba będzie ponieść koszty prowizji.

 

Mieszkanie w prestiżowej części miasta

 

Lokalizacja budynku, w którym chcemy wynająć mieszkanie bardzo mocno wpływa na cenę. Często zdarza się, że chcąc zdecydować się na lokal w zabytkowej części miasta będziemy musieli zdecydować się na mniejsze mieszkanie do wynajęcia. Kraków posiada wiele pięknych mieszkań w zabytkowych kamienicach, na pewno jednak:

– Trzeba jednak dodatkowo wziąć pod uwagę, że w miejscach tych dość intensywnie toczy się życie nocne i jest dość duży ruch turystyczny.

– Koniecznie trzeba też rozważyć ewentualne kwestie związane z parkowaniem samochodów, jeśli takie posiadamy.

– Mieszkania zlokalizowane w centrum mają tę zaletę, że można do woli korzystać z atrakcji, jakie są dostępne na wyciągnięcie ręki. Tym samym można odwiedzać interesujące sklepy, restauracje, chodzić do kina lub do teatru, odwiedzać biblioteki.

– W przypadku mieszkań w centrum zazwyczaj nie musimy martwić się o dobre połączenia komunikacyjne z pozostałymi częściami miasta. Mamy do dyspozycji komunikację miejską, a w dużych miastach także tramwaje.

Mieszkanie w surowym stanie czy w pełni umeblowane?

 

Warto również rozważyć kwestię tego, czy poszukujemy lokalu do samodzielnego umeblowania według własnego gustu czy wolelibyśmy, aby lokal posiadał już wyposażenie. Pamiętajmy o tym, że w przypadku lokali już umeblowanych- nie zawsze styl wnętrza i znajdujących się w nim rzeczy może nam odpowiadać. Z drugiej strony, umeblowanie mieszkania, w którym nie ma żadnych mebli może być dość kosztowną inwestycją na start.

Przykładowe oferty znajdziesz na: https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-apartamenty/