5 powodów dla których warto jest wyposażyć się w funkcjonalny narożnik do salonu!

Wybór odpowiedniego mebla wypoczynkowego to nie lada wyzwanie dla każdej osoby aranżującej swój salon. Wybór będzie dotyczył miękkości mebla, jego tapicerki oraz funkcjonalności. A jeśli o funkcjonalności mowa to niewątpliwym zwycięzcą okazuje się narożnik do salonu.

 

1. Idealne zagospodarowanie wolnej przestrzeni

Narożniki do salonu są tak bardzo uwielbiane i poprzez to często wybierane jako element podstawowy każdego mieszkania, ponieważ są one idealnym sposobem na zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Jeśli mamy stosunkowo mały salon, to dobrym pomysłem jest umieścić narożnik w jego rogu. Dzięki temu miejsce, które stałoby puste lub zajęte kwiatkiem, albo lampką, może nam posłużyć do wypoczynku i relaksu. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy postawili tam dwie kanapy, jedną mniejszą a drugą większą. W miejscu, w którym narożnik stworzyłby nam dodatkowe miejsce do siedzenia, w przypadku dwóch sof, pozostałaby pusta przestrzeń.

 

2. Miejsce dla wszystkich domowników i znajomych

Narożnik do salonu to naprawdę świetna opcja ze względu na wygodę podczas przesiadywania z rodziną i znajomymi. Zazwyczaj, gdy w salonie zbiera się rodzina i znajomi, to mamy ochotę wygodnie wspólnie usiąść i rozmawiać lub obejrzeć film. Na jednym tylko meblu, który funkcjonalnie wykorzystuje wolną przestrzeń, usiąść może naprawdę sporo osób. Wszystko zależy od jego rozmiarów oczywiście, ale zazwyczaj jest to minimum 5 osób. Jeśli wyposażymy się model z wygodnymi oparciami i dodatkowymi poduszkami, to każda z tych osób będzie miała możliwość swobodnego i wygodnego oglądania telewizji.

 

3. Ciekawa aranżacja

Niektóre meble stwarzają wyjątkowe możliwości aranżacyjne, a już na pewno narożniki do salonu. Możemy postawić na wersję modułową, która stwarza wyjątkowe warunki do zmiany wystroju, zależnie od naszych potrzeb. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, to możemy zdecydować się na model o dwóch szezlongach, czyli taki w kształcie litery ‘’U’’. Aranżacja z wykorzystaniem tego typu narożnika do salonu zawsze będzie wyglądać niezwykle gustownie i nowocześnie. Szczególnie gdy umiejscowimy narożnik w centrum całego pomieszczenia. Możemy go również wykorzystać do oddzielenia przestrzeni salonowej od kuchennej. Wszystko zależy od układu naszego mieszkania oraz własnych preferencji.

4. Wygoda przede wszystkim!

Nie można nie wspomnieć o ogromnej zalecie narożników do salonu, jaką jest wygoda podczas odpoczynku. Jeśli chcemy wraz ze swoim partnerem ułożyć się w salonie podczas leniwej niedzieli i pooglądać film, to wcale nie musimy w tym celu rozkładać kanapy. Jeśli tylko posiadamy wygodny narożnik, to z powodzeniem wykorzystamy jego kształt, aby we dwójkę wygodnie się na nim położyć. Tak naprawdę to do takiego błogiego lenistwa dołączyć może bez problemu kolejna osoba. W końcu zostało jeszcze sporo miejsca na szezlongu!

 

5. Nowoczesna funkcjonalność

Narożniki do salonu są również uwielbiane ze względu na swoje funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania. Zazwyczaj oferują one sporo miejsca w środku szezlonga. Jeśli zdecydowaliśmy się na model w kształcie litery ‘’U’’, to najprawdopodobniej dysponujemy dwoma pojemnymi skrzyniami na pościel i nie tylko. Jest to szczególnie przydatne, jeśli zależy nam na minimalistycznym wnętrzu. Dzięki ukrytym schowkom jesteśmy w stanie ograniczyć ilość szafek i komód do minimum, co w dużej mierze sprzyja nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzom.