Projekt marzeń

Kiedy zakupiliśmy już odpowiednią działkę, która spełnia wszystkie nasze wymagania, należy zastanowić się nad projektem domu. Wziąć pod uwagę musimy przede wszystkim powierzchnię, liczbę kondygnacji oraz rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń. Nasza inwestycja powinna także uwzględniać ewentualne powiększenie rodziny w przyszłości.

W pierwszej kolejności musimy podjąć decyzję, czy wybieramy projekt z katalogu, który zazwyczaj charakteryzuje się niższą ceną, czy też wybieramy wariant indywidualnego zlecenia. Jest to rozwiązanie kosztowniejsze, jednak otrzymujemy dom, który jest ściśle dostosowany do naszych potrzeb, preferencji oraz wymagań. Projektowanie domów musi uwzględniać potrzeby wszystkich domowników. Dla osób pracujących w domu idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie dodatkowego pomieszczenia, znajdującego się przy wyjściu, co ułatwi przyjmowanie interesantów.

Jeżeli zaś szukamy rozwiązania prostego w budowie, powinniśmy wybrać projekt domu parterowego. Dodatkową jego zaletą jest także to, że w budynku pozbawionym schodów łatwiej się poruszać, zwłaszcza osobom starszym. Podczas projektowania istotną rolę odgrywa również orientacja poszczególnych pomieszczeń względem stron świata oraz szczegółowość projektu. Ważne są bowiem wszelkie detale, węzły konstrukcyjne, izolacje fundamentów i inne elementy, które mogą stanowić trudność dla wykonawcy.